ATSAKINGAS LOŠIMAS
Lošimas yra smagi ir jaudinanti pramogų forma, kuri kartu su lošimų atmosfera suteikia dar daugiau nuostabių potyrių.
Jeigu norite rizikuoti ir išbandyti savo sėkmę, lošimas gali būti patrauklus laiko praleidimo būdas. Kol rizika yra kontroliuojama, tol ši pramoga yra saugi. Dauguma lankytojų gali lošti saugiai, nesukeldami sau neigiamu pasekmių, tačiau yra dalis lankytojų, kurie praranda azartinių lošimų kontrolę. Tokie lošėjai turi klaidingą požiūrį, galvodami, kad jie gali laimėti remdamiesi ne sėkme ar atsitiktinumu, o savo žiniomis, patirtimi ar įgūdžiais. Kai jie pralaimi, yra įsitikinę, kad sėkmė galiausiai grįš į jų pusę. Po sėkmingesnės atkarpos, didžioji dalis tokio tipo lošėjų savo laimėjimus skiria tolimesniems statymams, negalėdami susitaikyti su prieš tai buvusiais pralaimėjimais, siekia pataisyti susiklosčiusią situaciją. Tokiais atvejais lošimas iš linksmos pramogos gali virsti labai rimta problema ar net priklausomybe.
PROBLEMINIO LOŠIMO RIZIKA
Jeigu lošimas užima didžiąją dalį Jūsų laiko, jam yra skiriama didesnė pinigų dalis nei pagrindiniams poreikiams patenkinti, siekiate atsilošti, lošimams skiriamas biudžetas viršija Jūsų realias pajamas, tęsiate lošimą ignoruodami galimas pasekmes – Jūs galimai Probleminis lošėjas.
Priklausomybė nuo azartinių lošimų yra dar kitaip žinoma kaip kompulsyvus lošimas arba ludomanija. Būtent šiais atvejais asmuo negali kontroliuoti savo impulso lošti net ir tuo metu, kuomet supranta, kad lošimas sukelia kančias jiems patiems ar jų artimiesiems. Probleminio lošimo pasekmės gali būti susijusios tiek su profesine veikla, tiek su šeimynine padėtimi, tiek su psichine sveikata.
Neatsakingas lošimas gali sukelti nerimą, neviltį, apatiją, pyktį. Finansinės problemos, skolos, suprastėję santykiai šeimoje, su draugais, darbe, nesėkmingi bandymai sustabdyti kompulsyvų lošimą bei sukilę neigiami jausmai gali privesti prie depresijos ar psichosomatinių sutrikimų, tokių kaip širdies skausmai, padidėjęs spaudimas, kvėpavimo bei virškinimo sutrikimai.
KAIP UŽTIKRINTI, KAD AZARTINIAI LOŠIMAI LIKTŲ TIK PRAMOGA
Pradėjus lošti žaidimus ar atlikti statymus lažybose, yra itin svarbu išlaikyti saikingumą ir nepasiduodi užvaldžiusioms emocijoms, nes kitaip priimami neapgalvoti sprendimai. Tiek laimėjimo, tiek pralaimėjimo atveju, lošėjas turi išlikti ramus, kad užvaldytas emocijų nepraloštų visų savo turimų piniginių lėšų. Nerekomenduojama žiūrėti į azartinius lošimus, kaip į galimybę papildomai užsidirbti pinigų.
PRIKLAUSOMYBĖS NUO LOŠIMŲ TESTAS
Kiekvienam lošėjui, kuris užsiima azartiniais lošimais, yra rekomenduojama atlikti priklausomybės nuo lošimų testą. Net jeigu lošėjui ir atrodo, kad situacija yra kontroliuojama, tačiau priklausomybė lošimui gali užklupti itin netikėtai.
Priklausomybės nuo lošimų testas nustato lošėjo priklausomybės lygį, pateikia patarimus kaip padėti sau ir būdus, kaip galima sulaukti profesionalios pagalbos.
Priklausomybės nuo lošimų testas – Pagalba sau
KREIPTIS PAGALBOS NĖRA SILPNUMO ŽENKLAS
Kreiptis pagalbos niekada nėra vėlu. Pagalba yra suteikiama kiekvienam, kuris kenčia nuo azartinių lošimų. Padėti sau ir aplinkiniams, kurie kenčia nuo azartinio lošimo galima visada.
Lošimų priežiūros tarnyba
Ukmergės g. 222, Vilnius
(8-5) 233 62 46
info@lpt.lt
https://lpt.lrv.lt/
Psichologinių konsultacijų centras
Gyd. psichiatrė Vilma Andrejauskienė
Tel.: +37065200157
El. p.: info@pkc.lt
Anoniminiai lošėjai
KONSULTACIJOS APIE ATSAKINGĄ LOŠIMĄ
Galimybė įsitraukti į Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą
https://nebenoriu-losti.lt/
Galimybė įsitraukti į Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą
https://nelosti.lpt.lt/ext